Заходи валютного нагляду при імпорті гуманітарної допомоги.
ДрукуватиНагадуємо, що згідно Закону України «Про гуманітарну допомогу» від 22 жовтня 1999 року
№ 1192-XIV, в період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування до гуманітарної допомоги також відносяться товари (роботи, послуги), придбані благодійними організаціями, створеними у порядку, визначеному Законом України “Про благодійну діяльність та благодійні організації”, за кордоном та задекларовані ними при ввезенні на митну територію України як гуманітарна допомога, якщо такі товари (роботи, послуги) були безоплатно передані набувачам гуманітарної допомоги, визначеним статтею 1 даного Закону, протягом 90 днів з моменту перетину кордону. У такому випадку благодійна організація під час придбання товарів (робіт, послуг) має статус донора, а з моменту ввезення їх на митну територію України – статус отримувача гуманітарної допомоги.
Постановою Правління Національного Банку України «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» від 24.02.2022 № 18 запровадженні певні обмеження до банківських операції щодо розрахунків в іноземній валюті та запровадженні заходи валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з імпорту продукції, в тому числі товарів гуманітарного характеру.
Так, для організацій, які знаходяться в Україні і здійснюють закупівлю із України товарів гуманітарної допомоги з-за кордону та перераховують постачальникам/продавцям за кордон оплату за товар, що надходить з-за кордону діють заходи валютного нагляду банками за дотриманням граничних строків розрахунків за такими операціями. Граничні строки розрахунків 180 днів.
Починаючи з 01 грудня 2023 року пропуск гуманітарної допомоги через митний кордон України здійснюється в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2023 року № 953 “Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану”, яким може бути декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою. Датою завершення здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з імпорту продукції, яка ввозиться (надходить) в Україну як гуманітарна допомога, є дата митного оформлення товарів, що визнаються гуманітарною допомогою.
Банк має право прийняти рішення про необхідність подання резидентами додаткових документів, пов’язаних зі здійсненням імпорту продукції, що ввозиться в Україну як гуманітарна допомога, для здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків.
Отже, завершенням валютного нагляду є дата митного оформлення товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, без прив’язки до розподілу і передачі її набувачам.
Джерело: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-pomyakshuye-nizku-valyutnih-obmejen
Останній раз відредаговано 21 Березня 2024, 9:18