Оновлена інформація про подачу інформації про бенефіціарного власника неприбуткових організацій у 2024 році

Друкувати
26 Лютого 2024, 9:10

Як ми вже писали раніше https://kompas.com.ua/consultation/podannya-gromadskymy-ta-blagodijnymy-organizacziyamy-vidomostej-pro-kbv-u-2024-roczi/, що 09.09.2023 року Постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 19.09.2023 № 1011, яка набрала чинності 03.10.2023 р. було затверджено Методологію визначення юридичною особою КБВ (далі – Методологія встановлення КБВ).

Окремий розділ Методології встановлення КБВ присвячений встановленню КБВ  для неприбуткових організацій.

У зв’язку з прийняттям Методології встановлення КБВ, Міністерство фінансів України розробило і опубліковано проект змін до Положення № 163 від 19.03.2021 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності».  Проте, проект змін до Положення про форму та зміст структури станом на 23.02.2024 року, так і не був прийнятий, не набув чинності.

В свою чергу Міністерство юстиції України з метою формування єдиної практики щодо строків подання або уточнення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників, в тому числі в неприбуткових організаціях, як того вимагає Закон про фінансовий моніторинг, надало ще в грудні 2023 року деякі роз’яснення.

Так, в своїх роз’ясненнях Міністерство юстиції України сповістило, строк подання або уточнення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників  розпочнеться після того, як будуть прийняті та набудуть чинності зміни до Положення про форму та зміст структури власності.

Міністерство юстиції України також роз’яснило, що про дату початку строку подання або уточнення відомостей про кінцевих бенефіціарних власників та дату закінчення строку подачі проінформує додатково як суспільство, так і суб’єктів державної реєстрації.

Як правило Міністерство юстиції України розміщує роз’яснення, повідомлення на своєму офіційному сайті в розділі «Роз`яснення у сферах державної реєстрації» за посиланням:  https://minjust.gov.ua/m/2024-rik-10993

 

Отже, відслідковуючи законодавчі зміни та актуальні роз’яснення станом на кінець лютого 2024 року змін або нових роз’яснень про початок компанії  подання чи виправлення відомостей про КБВ та структуру власності, не було. У зв’язку з чим  відсутні поки що на даний час підстави для нарахування штрафних санкцій.

Ми надалі відслідковуємо всі останні зміни і будемо про них повідомляти.

 

Прочитано разів: