Реєстрація змін Представництв NGO

Друкувати
31 Липня 2023, 10:55

Міністерство юстиції України має право припинити діяльність Представництва міжнародної неприбуткової організації у разі, якщо термін дії довіреності на Керівника закінчився.

02.06.2023 року набув чинності «Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», затверджений Наказом Міністерства юстиції України 05.05.2023 № 1692/5 (далі- Порядок про надання відомостей).

Порядком про надання відомостей забезпечено можливість отримання відомостей та витягів з  Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) та відомостей з Єдиного реєстру громадських формувань.

Філії та Представництва міжнародних неурядових організацій  (далі – Представництв/Філій NGO) акредитуються в Україні Міністерством юстиції України з внесенням відомостей до Єдиного реєстру громадських формувань.

У зв’язку з набранням чинності Порядку про надання відомостей Державне підприємство «Національні інформаційні системи» (далі – НАІС) зобов’язано вжити заходів, необхідних для реалізації інтеграції відомостей Єдиного реєстру громадських формувань до ЄДР.

Міністерство юстиції України є адміністратором Єдиного реєстру громадських формувань згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 р. № 1212.

НАІС спільно з Міністерством юстиції України реалізують вимоги Порядку про надання відомостей та здійснюють заходи для інтеграції відомостей з Єдиного реєстру громадських формувань  до ЄДР.

Порядок про надання відомостей встановлює, що зміст виписки та витягу з ЄДР повинен містити інформацію, яка встановлена статтею 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (далі- Закон про держреєстрацію).

У відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій повинна міститься інформація з такими даними:

  • дата видачі довіреності на ім’я керівника відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації та дата закінчення строку дії довіреності.

У багатьох Представництв та Філій NGO, які вже акредитовані в Україні в довіреності Керівника або відсутня дата закінчення дії довіреності або ситуація, коли термін дії довіреності закінчився. Відповідно  Головним офісом було видану довіреність тому ж Керівнику, але на новий строк.  Раніше подання Міністерству юстиції України довіреності або інформації про нову довіреність, виданої тому ж самому  Керівнику Представництва/Філії NGO, але на новий строк  не вимагалась Законом про держреєстрацію.

Проте, з набранням чинності Порядку про надання відомостей, державні реєстратори Міністерства юстиції України мають право проводити заходи з уточнення даних, які містяться в реєстраційних справах акредитованих Представництвах/Філіях NGO.

 

Узагальнений висновок.

 Якщо, в реєстраційні справі  є довіреність на Керівника Представництва NGO строк якої закінчився, то Міністерство юстиції України має право на підставі ст.22 Закону України «Про громадські об’єднання» припинити діяльність такого Представництва/Філії NGO.

Міністерство юстиції України не може реалізувати інтеграцію відомостей з  Єдиного реєстру громадських формувань  до ЄДР без даних про чинність повноважень Керівника.

Оновити дані про чинність повноважень Керівника Представництва/Філії NGO необхідно через проходження процедури державної реєстрації змін, визначних ст.22  Закону про держреєстрацію. Дана процедура схожа з процедурою первинної акредитації Представництва/Філії NGO.

В оновлених з 01.05.2023 року формах заяв на проведення державної реєстрації, та державної реєстрації змін про Представництво/Філію NGO з’явився обов’язковий реквізит для заповнення:

  • «дата закінчення строку дії довіреності на ім’я керівника відокремленого підрозділу, представництва, філії».

 

Оскільки, державні реєстратори Міністерства юстиції України, із засобів зв’язку з Представництвом/Філією NGO мають лише адресу місцезнаходження, рекомендуємо перевірити наявність листів від  Міністерства Юстиції України з вимогою оновити відомості про Керівника та надати Міністерству юстиції необхідні документи, або ж лист з інформацією про прийняття рішення  Міністерством юстиції припинити діяльність Представництвом/Філією NGO.

У випадку, якщо Міністерство юстиції України прийме рішення про припинення діяльності Представництва/Філії NGO, то ним як органом реєстрації будуть здійсненні заходи щодо сповіщення в тому числі і контролюючих органів про таке рішення.

 

 

 

Прочитано разів: