Що потрібно знати про витрати на відрядження у 2023 році?

Друкувати
15 Січня 2023, 23:26

Питання, які найчастіше запитують про витрати на відрядження: 

Кому маємо право виплачувати?

  1.Співробітникам, які перебувають у трудових відносинах (штатним та сумісникам, з нефіксованим робочим часом)
2.Членам керівних органів

Які витрати маємо право виплачувати без оподаткування?

   1.Добові:
– по Україні – 670,00 грн./день
– закордон – 80 Євро/день за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, в розрахунку за кожен такий день.
2.Проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті)
3. Проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших жилих приміщень
4. Телефонні розмови, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв’язку із здійсненням таких витрат.

При яких умовах, не є об’єктом оподаткування витрати на відрядження?

  1.За наявності підтвердних документів (крім добових), що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов’язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів, рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в тому числі бронювання місць у місцях проживання, страхових полісів тощо.
2. За наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає, зокрема (але не виключно) таких: запрошень сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає; укладеного договору чи контракту; інших документів, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.

Що є об’єктом оподаткування?

  1.Вартість алкогольних напоїв і тютюнових виробів, суми «чайових», за винятком випадків, коли суми таких «чайових» включаються до рахунку згідно із законами країни перебування
2.Плата за видовищні заходи
3.Сума добових, що перевищує встановлені норми.

Як порахувати суму добових?

  1.По Україні – згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами;
2.Закордон – до країн, в’їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи (дозволу на в’їзд), – згідно з наказом про відрядження за наявності документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні).
За відсутності зазначених відповідних підтвердних документів сума добових включається до оподатковуваного доходу платника податку.

За якою формою подається звіт

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому працівник завершує таке відрядження.

Прочитано разів:

Останній раз відредаговано 14 Травня 2023, 17:19